Causes of ESN to jedne z najważniejszych wartości, jakimi kieruje się ESN. Ukazuje naszą misję, wizję oraz wartości poprzez działania, jakie sekcja podejmuje każdego dnia, zapewniając tym samym więcej możliwości, partnerstw oraz kooperacji w całej sieci.

 

CULTURE

 

 

 

 

Od samego początku ważną częścią ESN było organizowanie wydarzeń kulturalnych, takich jak wyjście do muzeum, do teatru, organizowanie lekcji języka czy spotkań, na których osoby z całego świata dzieliłyby się swoją kulturą. Culture to zarówno wartości materialne, jak i niematerialne, takie jak tradycje, czy narodowy taniec - którymi warto się dzielić!

Jednymi z wielu aktywności, jakie mogą być podejmowane w ramach Culture, są:

  • Gry miejskie
  • Edukacja kulturalna
  • Nauka przyżądzania tradycyjnych potraw
  • Robótki ręczne
  • Nauka języka

I wiele innych!

W ramach Culture Cause realizowany jest program Mov'in Europe - https://movineurope.esn.org/

EDUCATION AND YOUTH

Na poziomie lokalnym ESN skupia się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności miękkich członków, ale także zapewnianiu rozwoju studentom z wymiany Erasmus. Poziomy narodowy oraz międzynarodowy pozwalają członkom ESN rozwinąć się na wielu ścieżkach - poprzez koordynowanie projektami, organizowanie zjazdów, czy zapewnianie regularnych szkoleń z wybitnymi specjalistami. Współprace z uczelniami, szkołami, a nawet z Komisją Europejską dają niezliczone możliwości edukacyjne, które mogą wykorzystać zarówno członkowie Erasmus Student Network, jak i studenci z wymiany międzynarodowej.

W ramach Education and Youth Cause ralizowane są programy:

 

 

ENVIRONMENTAL SUSTAINBILITY

Równowaga w naszym ekosystemie jest jednym z najbardziej aktualnych tematów XXI wieku. W ESN wiemy, że nasze działania dziś będą widoczne w przyszłości - dlatego staramy się w naszych wszelkich działaniach szukać rozwiązań, które sprzyjałyby zrównoważonemu rozwojowi naszej planety. Począwszy od ekologicznych rozwiązań na zjazdach, takich jak brak jednorazowych sztućców na zjazdach, a skończywszy na organizowaniu wydarzeń, takich jak sprzątanie lasów czy Erasmus Forest - członkowie ESN dokładają wszelkich starań, by spełniać Environmental Sustainbility Cause.

W ramach Environmental Sustainbility Cause realizowany jest program SocialErasmus - https://socialerasmus.esn.org/

HEALTH AND WELL-BEING

Koncentruje się na ogólnym dobrostanie jednostki, która jest odpowiedzialna za swoje zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Dzięki odpowiednim aktywnościom oraz rozwiązaniom, członkowie ESN starają się wprowadzić do swojej codzienności nawyki, które zapewnią im długoterminowe korzyści. 

  • Na różnego rodzaju wydarzeniach podajemy zdrowe posiłki
  • Edukujemy w zakresie znaczenia zarówno aktywności fizycznej, jak i niezbędnego odpoczynku od wysiłku fizycznego, jak i psychicznego
  • Organizujemy wydarzenia obejmujące aktywność fizyczną

 

W ramach Health and Well-being Cause realizowane są programy:

 

SKILLS AND EMPLOYABILITY

Skills and Employability skupia się na ogólnym rozwoju umiejętności członków ESN. Nauka jak zarządzać swoim czasem i zasobami, zdobywanie nowych umiejętności, szkolenie się i poszerzanie własnych horyzontów to niezwykle ważne i nieodłączne elementy naszej sieci. ESN przygotowuje nas do bycia obecnymi i przyszłymi pracownikami, ale też osobami piastującymi wyższe pozycje - menadżerskie czy kierownicze. Dzięki wielu praktycznym umiejętnościom zdobytym w ESN, ale również wypracowanej pewności siebie oraz własnych możliwości członkowie ESN są doskonale przygotowani na wszelkie przeciwności losu, czekające ich w pełnoetatowej pracy.

 W ramach Skills and Employability Cause realizowany jest program Eduk8 - https://eduk8.esn.org/

SOCIAL INCLUSION

ESN skupia się przede wszystkim na równości -  dlatego kolejnym nieodłącznym elementem Sieci jest angażowanie studentów wymiany międzynarodowej w społeczne działania i podnoszenie ich ogólnej świadomości, poprzez organizowanie spotkań i wydarzeń w miejscach, takich jak domy dziecka, szpitale, domy spokojnej starości czy schroniska dla zwierząt.

W ramach Social Inclusion Cause realizowane są programy:

Polski