Witajcie! Jak już pewnie wiecie w ubiegły weekend (08.12-09.12.2018 r.) odbył się Wyjazd szkoleniowo-integracyjny ESN UKSW w Łodzi, w którym uczestniczyli Członkowie Sekcji, Stowarzyszenia oraz nowo przyjęte Świeżynki. Podczas wyjazdu mogliśmy dowiedzieć się więcej nie tylko o naszej Organizacji, ale także o poszczególnych grupach roboczych do których należymy. Po przyjeździe do Łodzi dotarliśmy na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, w którym mieliśmy przyjemność urzędować przez najbliższe dwa dni. Po dotarciu na salę wykładową od razu zabraliśmy się do działania, Meet Your Colleagues było idealnym rozpoczęciem wyjazdu ze względu na świetną atmosferę oraz na możliwość zapoznania się z resztą uczestników. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do kluczowej części wyjazdu, czyli pierwszego szkolenia które poprowadziła Pola Plaskota ( Erasmus Student Network Politechnika Warszawska ) . Tematem prezentacji Poli były Causes of ESN inaczej zwane „Kozy”, dzięki temu szkoleniu dowiedzieliśmy się więcej o naszej Organizacji i jej strukturach. Pola w przejrzysty sposób przedstawiła każdemu z nas poszczególne funkcje oraz działania i wydarzenia mające miejsce w poszczególnych grupach. Po przerwie miało miejsce kolejne szkolenie tym razem poprowadzone przez Członka Honorowego ESN UKSW Grzegorza Michalaka. Once Upon a Time in ESN miała za zadanie przedstawienia nam jak powstała Organizacja ESN, co oraz kto przyczynił się do tego, że w dzisiejszych czasach funkcjonuje Erasmus Student Network w której działamy. Następne szkolenie poprowadzone przez naszego przewodniczącego Piotra Leszczyńskiego zatytułowane jako Rozwój i Kariera w ESN, pomogło nam zrozumieć jak dużo potrafi wnieść ESN do życia codziennego, jak wiele doświadczenia zyskujemy z każdym dniem funkcjonowania tej organizacji oraz że za trud włożony w tworzenie struktury Organizacji w przyszłości możemy być atrakcyjnymi, potencjalnymi pracownikami potrzebnymi na rynku pracy. Ostatnie szkolenie w dniu 08.12.2018 poprowadzone zostało przez Karolinę Sikorską ( ESN-EYE Politechnika Łódzka) na temat Zarządzania Czasem. Prezentacja poprowadzona przez Karolinę uświadomiła nam jak ważne jest odpowiednie dysponowanie naszym czasem. Karolina pokazała nam na co go tracimy zbędne minuty a na czym moglibyśmy potencjalnie go zyskać, takie zadanie było idealnym treningiem przed zaplanowaniem kalendarze na zbliżający się 2019 rok. Po zakończeniu całego dnia nadszedł czas na zakwaterowanie w naszym hotelu oraz przygotowanie się do zaprezentowania gier integracyjnych jakimi były tematyczne teleturnieje. Mogliśmy wziąć udział w m.in. „Jeden z dziesięciu”, „Jaka to melodia” czy „Familiada”. Teleturnieje dały nam możliwość zapoznania się ze wszystkimi uczestnikami wyjazdu szkoleniowo- integracyjnego oraz spędzenia czasu w świetnym towarzystwie. Na następny dzień (09.12.2018 r.) po wykwaterowaniu z Hotelu, ponownie udaliśmy się na Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie kontynuowaliśmy szkolenia. W niedzielny poranek jako pierwsze szkolenie poprowadziła Anita Młodzianowska, dzięki której dowiedzieliśmy się Jak Zarządzać Projektami. W tej prezentacji mogliśmy się wcielić w organizatora wycieczki m.in. do Włoch oraz Sulejowa. Naszym zadaniem było przygotowanie pełnego planu wycieczki z uwzględnieniem każdego aspektu dotyczącego zapotrzebowania finansowego. Anita pokazała nam, iż takie projekty są bardzo pracochłonne i potrzebują dużej ilości cierpliwości, aby przyniosło odpowiednie rezultaty. Po małej przerwie ostatnie szkolenie poprowadził Paweł Młodzianowski, które dotyczyło Negocjacji. To szkolenie uświadomiło nam, że negocjacje są ważnym elementem naszej organizacji, wymagają one umiejętności podejmowania właściwych decyzji oraz otwarcia na nasze potrzeby i na innych ludzi. Dzięki grze którą przeprowadził Paweł mogliśmy doświadczyć tego z czym zmagają się osoby podejmujące się tak odpowiedzialnego stanowiska. Dzięki niej poznaliśmy techniki oraz funkcjonowanie negocjacji. Po ostatnim szkoleniu nadszedł czas na podsumowanie naszego wyjazdu, podsumowanie odbyło się w formie ESN QUIZ’u, w którym mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę z przeprowadzonych szkoleń. Takim akcentem zakończyliśmy cały wyjazd. ~ Eliza

Polski